Unit Conditions
| Battery Health | 78% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | single eSIM |
| Accessories With Device | N/A |
Apple iPhone XR 64GBPre-owned
Black| India| 64GB
৳23499 Tk
The iPhone XR features a 6.1-inch Liquid Retina display, A12 Bionic chip, and a single 12 MP rear camera. With IP67 water resistance, Face ID, and wireless charging, it offers an impressive mix of performance, durability, and innovative features.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
64GB
3GB
Region:India
specifications
| Display Size | 6.1 inches |
| Display Type | Liquid Retina IPS LCD, 625 nits (typ) |
| Display Resolution | 828 x 1792 pixels, 19.5:9 ratio (~326 ppi density) |
| Dimensions | 150.9 x 75.7 x 8.3 mm |
| Weight | 194 grams |
| SIM | Nano-SIM and eSIM |
| OS | iOS 12, upgradable to iOS 16 |
| Chipset | Apple A12 Bionic (7 nm) |
| Network | GSM, CDMA, HSPA, EVDO, LTE |
| Memory | 64GB/128GB/256GB, 3GB RAM |
| Main Camera |
Single 12 MP, f/1.8 (wide), OIS, Quad-LED dual-tone flash, HDR; 4K video recording at 60fps
|
| Selfie Camera |
7 MP, f/2.2; HDR, 1080p video recording at 60fps
|
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Battery Info | Li-Ion 2942 mAh, non-removable; 15W fast charging, Qi wireless charging |
| Other Features / Info | IP67 dust/water resistant (up to 1m for 30 mins), stereo speakers, True Tone display |



